O spółce

Romotop należy do europejskich liderów produkcji pieców i wkładów kominkowych

Już ponad milion gospodarstw domowych na całym świecie cieszy się z produktów marki ROMOTOP. Każdy produkt, który opuszcza zakład produkcyjny w Suchdole nad Odrą, jest efektem wspólnego wysiłku wszystkich 700 pracowników. Dzięki nowoczesnej bazie produkcyjnej, kompetentnym pracownikom i wyspecjalizowanym sprzedawcom marka ROMOTOP należy do europejskich liderów w tej branży. Zrobotyzowany w znacznym stopniu proces produkcyjny przebiega na 32.000 m2. Elastyczność dostaw do odbiorców jest wspierana przez 25.000 m2 powierzchni magazynowych oraz własny transport samochodowy.

Piece i wkłady kominkowe ROMOTOP oferują swoim użytkownikom pierwszej klasy wzornictwo, najwyższej jakości wykonanie oraz innowacyjne rozwiązanie procesu spalania drewna. Szerokie spektrum produktów zaspokoi potrzeby standardowych i energooszczędnych domów. Energia cieplna może być magazynowana w obudowie akumulacyjnej lub rozprowadzana za pośrednictwem płaszcza wodnego po całej powierzchni budynku. Do wyboru dostępne są obudowy z ręcznie produkowanej ceramiki lub kamieni naturalnych.

 

Romotop innowatorem

W zakresie projektowania, rozwoju i jakości spalania ROMOTOP należy do innowatorów.

Obecnie coraz częściej stawiane są ambitne cele w branży pieców i wkładów kominkowych. W przeciwieństwie do czasów minionych, oczekiwane są od nas obecnie nie tylko doznania estetyczne, ale przede wszystkim wysoka funkcjonalność produktu, jego wysoka efektywność i przyjazność dla środowiska. Nasze produkty coraz częściej stają się głównym źródłem ciepła w nowoczesnych energooszczędnych domach. Nasz zespół innowacyjny ciągle udoskonala piece kominkowe w kierunku produktów wysoce wydajnych i czysto pracujących. Dzięki swojemu kodeksowi etycznemu firma Romotop zawsze promuje w swoich innowacyjnych rozwiązaniach ekologię i ekonomiczne aspekty eksploatacji.

Celem zespołu innowacyjnego jest wprowadzanie nowych rozwiązań technicznych, szczególnie w zakresie projektowania komór  palenisk, wewnętrznych kanałów spalinowych oraz sterowania procesem spalania. Rezultatem tych wysiłków już dziś są produkty osiągające bardziej stabilny przebieg spalania w szerokim zakresie mocy cieplnych. Firma ROMOTOP jest między innymi posiadaczem patentu przynoszącego klientom wodną komorę odzysku ciepła z systemem TRIPLE PASS, który osiąga większe przekazywanie ciepła do czynnika grzewczego i zapewnia bardzo małą ilość zanieczyszczeń produkowanych w wyniku spalania biomasy, dzięki swej zaawansowanej konstrukcji spełnia z zapasem najostrzejsze normy ekologiczne obowiązujące w UE.

 

Kompleksowe profesjonalne doradztwo i serwis

Dzięki szerokiej ofercie produktów i rozwiązań możemy swoim klientom zaoferować i zrealizować każdą koncepcję ogrzewania – radiacyjną promieniowanie jak z klasycznego pieca, ciepłym powietrzem i ciepłą wodą. Wspólnie z własnymi, wysoko wykwalifikowanymi doradcami i serwisantami dysponujemy dodatkowo ogólnoeuropejską siecią kilkuset przeszkolonych partnerów sprzedażowych.

Nasi klienci cenią sobie kompleksową ofertę w zakresie doradztwa, instalacji, transportu i profesjonalnego serwisu.

Wybierz język