Kaflowe kominki akumulacyjne BARACCA

Kaflowe kominki akumulacyjne BARACCA

Kaflowe akumulacyjne kominki BARACCA łączy estetyka tradycyjnych kaflowych piecy z nowoczesną technologią i doskonałą akumulacją ciepła. Ceramiczne kafle marki HEIN oferują szeroką paletę kolorów szkliw, dzięki czemu kominki doskonale wpasują się do każdego wnętrza. Modułowy system kominkowy przeznaczony jest do złożenia w miejscu realizacji.

Kombinowany sposób ogrzewania kominkiem jest oparty na przekazywaniu energii cieplnej w drodze promieniowania z jednoczesną konwekcją powietrza. W dolnej części kominka jest zasysane chłodne powietrze które wolno przepływa całą wewnętrzną przestrzenią aż do góry a tam już ogrzane wolno wypływa do pomieszczenia. System jest opracowany tak aby przekazywanie ciepła w drodze promieniowania było priorytetowe a przepływ powietrza (konwekcja) jako przyjemne dopełnienie- wszystko przebiega samoczynnie.
Nowoczesny wkład kominkowy ma sprawność ponad 85 % i spełnia najostrzejsze ekologiczne standardy ustanowione przepisami europejskiej komisji o Ecodesign/Ekoprojekt. Podwójne przeszklenie wkładu gwarantuje bezpieczeństwo i komfort. Kaflowe akumulacyjne kominki BARACCA są odpowiednie do niskoenergetycznych domów. Komora spalania jest wyłożona kształtkami szamotowymi, w standardowej kompletacji z rusztem ale z możliwością zmiany na bez rusztu. Wygodną kontrolę nad położeniem całkiem otwartych drzwiczek umożliwia ich blokada. Łatwa regulacja powietrza pierwotnego i wtórnego jednym suwakiem. Wylot spalin jest standardowo możliwy górą lub tyłem. Dzięki skierowaniu obiegu wtórnego powietrza na wewnętrzną powierzchnię szkła drzwiczek skutecznie zapobiega osadzaniu zabrudzenia. Innowacyjny system obiegu spalin Double Spin lepiej wykorzystuje energię cieplną i jednocześnie pomaga idealnemu spalaniu drewna. Oczywiste jest dziś konieczne Centralne Doprowadzenie Powietrza (CDP) z zewnątrz budynku do komory spalania.
Dzięki akumulacyjnej pojemności korpusu kaflowe kominki BARACCA umożliwiają wielogodzinną emisję ciepła. Akumulacyjne kształtki z materiału MAMMOTH umożliwiają wysoką akumulację i stopniowe wypromieniowanie ciepła do pomieszczenia, nawet kilka godzin po wypaleniu opału. Całkowita waga zestawów akumulacyjnych wynosi aż 110 kg.
Do przyłączeni CDP ze spodu pieca (z podłogi) w przypadku wariantów BARXDFZN 10, BARXDFZN 11, BARXDHFZN 10, BARXDHFZN 11 można użyć systemową kształtkę AIRBOX 02 - jest to element opcjonalny, patrz akcesoria.

BARACCA 10

Kafle

Kaflowe kominki akumulacyjne BARACCA | BARACCA 10 - Kafle

BARACCA 10 H

Kafle

Kaflowe kominki akumulacyjne BARACCA | BARACCA 10 H - Kafle

BARACCA 11

Kafle

Kaflowe kominki akumulacyjne BARACCA | BARACCA 11 - Kafle

BARACCA 11 H

Kafle

Kaflowe kominki akumulacyjne BARACCA | BARACCA 11 H - Kafle

{{ title }}

  • {{ vat?.text }}
  • {{ tab.title }}
W porównaniu: {{ comparator.count }} {{ comparator.suffix }}
Przejdź do porównania
Compare
Galeria Nasi dystrybutorzy
Share
Link skopiowany do schowka
Drukuj
Wybierz język