Kaflowe kominki akumulacyjne SOLID

Kaflowe kominki akumulacyjne SOLID

Ogrzewanie promieniowaniem cieplnym w równowadze z cyrkulacją ciepłego powietrza jest spełnionym celem konstruktorów kominków kaflowych SOLID. Wyrób ten cechują czyste linie, precyzyjne wykonanie, oraz ręcznie produkowane ceramiczne wielkoformatowe kafle.

Kombinowany sposób ogrzewania kominkami kaflowymi SOLID polega na przekazywaniu energii cieplnej przez promieniowanie i jednoczesną cyrkulację ciepłego powietrza. W dolnej części kominka kaflowego jest zasysane zimne powietrze, które stopniowo przepływa przez cały kominek aż do jego górnej części, gdzie już ogrzane powietrze wraca do pomieszczenia. System jest skonstruowany tak, aby przekazywanie ciepła przez promieniowanie było priorytetowe a cyrkulacja powietrza, czyli konwekcja, tylko przyjemnym dodatkiem. Wszystko działa całkowicie automatycznie.
Zmodernizowany wkład kominkowy osiąga sprawność większą niż 85% i spełnia ekologiczne normy zaleceń europejskiej komisji - Ecodesign/Ekoprojekt. Dzięki podwójnemu przeszkleniu kominek jest bezpieczniejszy i bardziej komfortowy. Kaflowe akumulacyjne kominki SOLID są również odpowiednie do domów niskoenergetycznych. Okładzina ceramiczna jest na wszystkich czterech stronach. W ofercie są trzy typy kominków kaflowych, z prostym paleniskiem lub z narożnikowym lewym i prawym. Komora spalania jest wykładana kształtkami szamotowymi, w standardowej wersji z rusztem z możliwością zmiany na wariant bez rusztu. Innowacyjna komora spalania system DOUBLE SPIN zwiększa ogólną sprawność kominka. Standardowo jest możliwe górne lub tylne odprowadzenie spalin. Doprowadzenie powietrza wtórnego na wewnętrzną powierzchnię szyby drzwiczek zapobiega jej zanieczyszczaniu. Dzięki temu nic nie zakłóca widoku płomieni. Regulację doprowadzenia powietrza pierwotnego i wtórnego obsługuje się jednym suwakiem.
Designerskie kominki SOLID można uzupełnić kształtkami akumulacyjnymi z opatentowanego materiału MAMMOTH, który ma dużą pojemność cieplną i bardzo szybkie przenoszenie energii cieplnej i następnie oddawanie ciepła z powrotem do pomieszczeń, jeszcze przez kilka godzin po zakończeniu palenia. Całkowita waga zestawów akumulacyjnych to aż 152 kg. 
Dostateczne doprowadzenie powietrza dla optymalnego spalania zapewnia system CDP – centralne doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Do podłączenia CDP od spodu (z podłogi) w przypadku wariantów z tylnym odprowadzeniem spalin (SOLXDHFZK 10, SOLXDHLZK 10 a SOLXDHRZK 10) można zastosować dodatkowy element AIRBOX 02 - jest to element opcjonalny - dodatkowo odpłatny.

SOLID F

Kafle

Kaflowe kominki akumulacyjne SOLID | SOLID F - Kafle

SOLID L

Kafle

Kaflowe kominki akumulacyjne SOLID | SOLID L - Kafle

SOLID R

Kafle

Kaflowe kominki akumulacyjne SOLID | SOLID R - Kafle

{{ title }}

  • {{ vat?.text }}
  • {{ tab.title }}
W porównaniu: {{ comparator.count }} {{ comparator.suffix }}
Przejdź do porównania
Compare
Galeria Nasi dystrybutorzy
Share
Link skopiowany do schowka
Drukuj
Wybierz język