Poznajcie piece kominkowe, wkłady kominkowe i designerskie kominki ROMOTOP

Dlaczego ROMOTOP? Ponieważ jesteśmy najlepsi na rynku. Jesteśmy jednym z europejskich liderów na rynku w produkcji pieców, wkładów i kominków designerskich. Dołącz do naszej Wielkiej rodziny, która składa się z prawie miliona zadowolonych użytkowników na całym świecie i cieszy się produktami marki ROMOTOP.

0 %

Witamy w świecie niezawodnego i oszczędnego ogrzewania.

Innowacyjna konstrukcja, unikalne wzornictwo, wysoka jakość materiałów zastosowanych w piecach kominkowych, wkładach kominkowych i designerskich kominkach Romotop gwarantuje w 100% dobrze wykonaną pracę technologiczną.

CDP

Zawsze odpowiednia
ilość powietrza do spalania

Dzięki centralnemu doprowadzeniu powietrza piece kominkowe, wkłady kominkowe i designerskie kominki Romotop zawsze mają odpowiednią ilość powietrza do spalania.

DOUBLE SPIN

System ekologiczny
DOUBLE SPIN

Bardzo skuteczny system odprowadzania spalin zaprojektowany przez firmę Romotop zapewnia najlepsze ekologiczne użytkowanie oraz czystość spalania.

TRIPLE PASS

Najbardziej wydajny płaszcz wodny

Opatentowany system triple pass, czyli potrójny przebieg spalin przez płaszcz wodny, potrafi zwiększyć aż o 10% efektywność energetyczną pieców i wkładów kominkowych Romotop. Płaszcz pobiera w ten sposób maksymalną ilość ciepła ze spalin i wyraźnie zmniejsza całkowite koszty ogrzewania obiektu.

Precyzyjne i proste sterowanie powietrzem

Podobnie jak każdy z nas również piece, wkłady kominkowe i designerskie kominki Romotop potrzebują do życia tlenu. Powietrze pierwotne wspiera rozpalenie drzewa w piecach, a powietrze wtórne utrzymuje  perfekcyjną czystość szyby. Dopływ obu rodzajów powietrza można regulować za pomocą jedynego elementu sterującego. Całość została zaprojektowana by zapewnić Państwu maksymalny komfort.

szamot

Większa dynamika spalania

Zawsze oferujemy Państwu tylko to co najlepsze. Dotyczy to również kształtek szamotowych w komorze spalania charakteryzujących się wysoką stabilnością materiału, poprawnością spalania, zdolnością akumulacyjną i lepszą dynamikę spalania.

Ceramika 

Ceramiczne kafle
idealną okładziną piecy kominkowych

Ceramiczne piece kominkowe Romotop łączą tradycyjne materiały, nowoczesną technologię i ręczne wykonanie. Dzięki zdolnościom akumulacyjnym kafle ceramiczne są w stanie zmagazynować ciepło, a w ten sposób przedłużyć uczucie ciepła w domu o kilka godzin. Okładzina ceramiczna nie jest porowata, co  zapobiega osadzaniu się kurzu i sprawia, że jest bardzo praktyczna w utrzymaniu. Pracujemy z najnowszymi trendami stosowanymi w architekturze wnętrz, dlatego oferujemy Państwu wybór z trzydziestu nowoczesnych kolorów glazury.

Akumulacyjne piece kominkowe

Akumulacyjne piece kominkowe Romotop są doskonałym wyborem do domów niskoenergetycznych. Akumulacyjny szamot podczas aktywnego ogrzewania szybko pochłania nadmiar energii, która następnie jest emitowana przez długi czas po wygaśnięciu ognia. Dzięki elementom akumulacyjnym, konstrukcji oraz położeniu zwiększamy wartość dodaną energii Państwa pieców.

woda

Piece kominkowe i wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

Piece kominkowe i wkłady kominkowe z płaszczem wodnym Romotop odznaczają się wysoką efektywnością spalania przy bardzo niskich kosztach ogrzewania obiektu. W połączeniu ze zbiornikiem akumulacyjnym mogą służyć jako podstawowe źródło ogrzewania. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracy piece kominkowe i wkłady kominkowe z płaszczem wodnym wyposażone są w chłodnicę z zaworem termostatycznym, którego główną funkcją jest zapobieganie przegrzaniu się wody w płaszczu wodnym.

Piece kominkowe, wkłady kominkowe i designerskie kominki do domów niskoenergetycznych

Wysoka szczelność i niższe straty cieplne niskoenergetycznych domów jednorodzinnych są już dziś standardem, dlatego zaprojektowaliśmy do nich odpowiednią kolekcję pieców, wkładów kominkowych i kominków designerskich. Ich konstrukcja, nawet przy obniżonej mocy cieplnej, pozwala na osiągnięcie wysokiej efektywności, a tym samym na obniżenie kosztów eksploatacji. Centralne doprowadzenie powietrza zewnętrznego do komory spalania jest ważnym elementem konstrukcyjnym pieca, wkładu kominkowego i designerskiego kominka. Dzięki niemu nie dochodzi do negatywnego oddziaływania na rekuperację lub okap. Ponadto ogień nie pobiera do spalania tlenu z pomieszczenia.

Komfortowe donoszenie drzwiczek Silent lift

Opracowany, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, wyposażony w serię zaawansowanych podzespołów, najwyższej jakości. Wygodne i proste prowadzenie drzwiczek.

Skumulowane ciepło długo ogrzewa

Opatentowana akumulacja Romotop Mammoth pozwoli dzięki swej konstrukcji dosłownie „wyssać“ nadmiar ciepła, które w innym przypadku uciekłoby kominem.

Dokładacjcie opał wygodnie

Komfort dokładania, które oferują wkłady kominkowe z tylnym załadunkiem, doceni wielu użytkowników. Wszystkie czynności, dokładania, czyszczenie są wykonywne poza salonem.

Wybierz język